Kontaktujte nás: info@cdkl5.sk

Akcie pre rodiny

SPS skupinové cvičenia pre rodičov - 2018

Skupinové SPS cvičenia pre rodičov sa už stali našou tradíciou, takže v nej pokračujeme i v roku 2018. Okrem rodičov detí so zdravotným znevýhodnením cvičenia navštevuje ktokoľvek, kto chce urobiť niečo pre seba, svoj chrbát a zdravie. Cvičíme každý pondelok o 20.00 v priestoroch Centra tanca (KTC) na Tehelnej ul. pod vedením fyzioterapeutky Miroslavy Haškovej s kompletným pomôckovým vybavením.

čítať ďalej

Sobotné posedenia rodičov pri káve - 2018

Druhý rok organizujeme pre rodičov detí so zdravotným znevýhodnením skupinové psychologické poradenstvo, kde sa obaja rodičia môžu zúčastniť spoločne. Pre deti, ktoré nemajú kam rodičia počas tohto spoločne stráveného času dať, zabezpečujeme asistentov - dobrovoľníkov, ktorí sa o ne počas spoločného sedenia postarajú. Skupinové poradenstvo pre maminy a otcov detí so zdravotným znevýhodnením prebieha formou pravidelných mesačných sobotných posedení pri káve venovaných konkrétnej téme pod vedením psychologičky Mgr. Daniely Pikulovej.

čítať ďalej

Bowlingový teambuilding pre rodičov - 17.3.2018

V sobotu 17.3.2018 poobede sme sa mali skvele. Miesto tradičného každomesačného posedenia rodičov s psychológom pri káve, sme si spoločne vyrazili na bowling, zahrali sa, podebatili, dobre sa najedli a zasmiali. Perfektná uvoľnená teambuildingová rodičovská akcia v kruhu skvelých ľudí vždy zahreje pri srdci a nabije novým elánom a silou na ďalšie dni. Pretože naše špeci deti sa budú cítiť s nami dobre, iba ak my špeci rodičia budeme v pohode.

čítať ďalej

Vianočný darček pre deti - Nanušove šibalstvá 2017

Rozhodli sme sa na Vianoce obdarovať 8 detí prioritne s ochorením CDKL5. Nešlo o hocaký darček, ale o čarovnú multisenzorickú pomôckou s názvom - Nanušove šibalstvá. Za jej zakúpenie sme vďační 2 individuálnym darcom, ktorí na tento účel prispeli spolu sumou 400 Eur. Ďakujeme a veríme, že tento darček dopomôže našim deťom k radosti a malým-veľkým pokrokom v ich domovoch.

čítať ďalej

SPS skupinové cvičenia pre rodičov - 2017

Dlho sme sa pohrávali s myšlienkou zorganizovať niečo, čo bude len pre rodičov, pri čom budú myslieť výnimočne len na seba a svoje zdravie a nielen na zdravie svojich ratolestí. Keďže nedávno naše združenie organizovalo kurzy SPS cvičenia (SM-systém), rozhodli sme sa nadobudnuté skúsenosti využiť a dňa 15.5.2017 sme odštartovali pravidelné SPS cvičenia v Bratislave, určené predovšetkým pre rodičov detí so zdravotným znevýhodnením, ale samozrejme aj pre ostatných záujemcov.

čítať ďalej

Sobotné posedenia rodičov pri káve - 2017

Na základe vyhodnotenia dotazníka, ktorý sa týkal záujmu rodičov detí so zdravotným znevýhodnením o psychologické poradenstvo, sme zistili, že by rodičia mali záujem prioritne o skupinové poradenstvo, ktorého by sa mohli zúčastniť obaja súčasne, ideálne cez víkend. Výsledky dotazníka nás utvrdili v rozhodnutí pravidelne raz do mesiaca takúto formu poradenstva pre rodičov zabezpečiť.

čítať ďalej

CDKL5 pobyt pre rodiny - 14.-17.9.2017

V termíne 14.-17.9.2017 sme si spoločne užili predlĺžený víkend v Terchovej. Príjemné prostredie penziónu Pod Oblazom dopomohlo k rodinnej atmosfére, ktorá tu vládla. CDKL5 rodinky zo SR a ČR sa vzájomne spoznali, vymenili si skúsenosti a zrelaxovali. Pre rodičov a deti bol pripravený bohatý program. Naše občianske združenie hradilo každej z 8 zúčastnených rodín terapie a program v hodnote 400 Eur.

čítať ďalej

Canisterapeutický víkend pre rodiny 4.-6.11.2016

Veľmi sa tešíme, že sa nám podarilo zorganizovať canisterapeutický víkend pre 5 rodín s dieťaťom s viacnásobným postihnutím. Dňa 4.-6.11.2016 sme si užili spoločné chvíle v útulnom penzióne "Pod Oblazom", v krásnom prostredí Terchovej. Detičky Amélia, Emka, Samko, Martinko a Natalka sa skamarátili so psíkmi, cvičili na nich, polohovali a nechali sa psíkmi aj lízať.

čítať ďalej

Intenzívna kraniosakrálna terapia - 28.9.2015

Dvojtýždňovej intenzívnej kraniosakrálnej terapie, pod vedením amerických skúsených terapeutov, sa zúčastnilo 10 detí so špeciálnymi potrebami. Kraniosakrálna terapia patrí medzi jemné manuálne terapie. Pracuje s kraniosakrálnym systémom zahŕňajúcim mozgovomiechovú tekutinu, obaly centrálneho nervového systému, krížovú kosť spolu s kosťami lebky.

čítať ďalej

„Milujem život, pretože mi dal teba. Milujem teba, pretože ty si môj život.“ John Lennon

Kontakt:

CDKL5 Slovakia, o.z.
Guothova 2/E
831 01 Bratislava

tel. č.: +421 908 763 003
email: info@cdkl5.sk