Kontaktujte nás: info@cdkl5.sk

Akcie pre rodiny

CDKL5 pobyt pre rodiny - 14.-17.9.2017

V termíne 14.-17.9.2017 sme si spoločne užili predlĺžený víkend v Terchovej. Príjemné prostredie penziónu Pod Oblazom dopomohlo k rodinnej atmosfére, ktorá tu vládla. CDKL5 rodinky zo SR a ČR sa vzájomne spoznali, vymenili si skúsenosti a zrelaxovali. Pre rodičov a deti bol pripravený bohatý program. Naše občianske združenie hradilo každej z 8 zúčastnených rodín terapie a program v hodnote 400 Eur.

čítať ďalej

Sobotné posedenia rodičov pri káve

Na základe vyhodnotenia dotazníka, ktorý sa týkal záujmu rodičov detí so zdravotným znevýhodnením o psychologické poradenstvo, sme zistili, že by rodičia mali záujem prioritne o skupinové poradenstvo, ktorého by sa mohli zúčastniť obaja súčasne, ideálne cez víkend. Výsledky dotazníka nás utvrdili v rozhodnutí pravidelne raz do mesiaca takúto formu poradenstva pre rodičov zabezpečiť.

čítať ďalej

SPS skupinové cvičenia pre rodičov

Dlho sme sa pohrávali s myšlienkou zorganizovať niečo, čo bude len pre rodičov, pri čom budú myslieť výnimočne len na seba a svoje zdravie a nielen na zdravie svojich ratolestí. Keďže nedávno naše združenie organizovalo kurzy SPS cvičenia (SM-systém), rozhodli sme sa nadobudnuté skúsenosti využiť a dňa 15.5.2017 sme odštartovali pravidelné SPS cvičenia v Bratislave, určené predovšetkým pre rodičov detí so zdravotným znevýhodnením, ale samozrejme aj pre ostatných záujemcov.

čítať ďalej

Canisterapeutický víkend pre rodiny 4.-6.11.2016

Veľmi sa tešíme, že sa nám podarilo zorganizovať canisterapeutický víkend pre 5 rodín s dieťaťom s viacnásobným postihnutím. Dňa 4.-6.11.2016 sme si užili spoločné chvíle v útulnom penzióne "Pod Oblazom", v krásnom prostredí Terchovej. Detičky Amélia, Emka, Samko, Martinko a Natalka sa skamarátili so psíkmi, cvičili na nich, polohovali a nechali sa psíkmi aj lízať.

čítať ďalej

Intenzívna kraniosakrálna terapia - 28.9.2015

Dvojtýždňovej intenzívnej kraniosakrálnej terapie, pod vedením amerických skúsených terapeutov, sa zúčastnilo 10 detí so špeciálnymi potrebami. Kraniosakrálna terapia patrí medzi jemné manuálne terapie. Pracuje s kraniosakrálnym systémom zahŕňajúcim mozgovomiechovú tekutinu, obaly centrálneho nervového systému, krížovú kosť spolu s kosťami lebky.

čítať ďalej

„Milujem život, pretože mi dal teba. Milujem teba, pretože ty si môj život.“ John Lennon

Kontakt:

CDKL5 Slovakia, o.z.
Guothova 2/E
831 01 Bratislava

tel. č.: +421 908 763 003
email: info@cdkl5.sk