Kontaktujte nás: info@cdkl5.sk

Akcie pre rodiny

SPS skupinové cvičenia pre rodičov

Dlho sme sa pohrávali s myšlienkou zorganizovať niečo, čo bude len pre rodičov, pri čom budú myslieť výnimočne len na seba a svoje zdravie a nielen na zdravie svojich ratolestí. Keďže nedávno naše združenie organizovalo kurzy SPS cvičenia (SM-systém), rozhodli sme sa nadobudnuté skúsenosti využiť a dňa 15.5.2017 sme odštartovali pravidelné SPS cvičenia v Bratislave, určené predovšetkým pre rodičov detí so zdravotným znevýhodnením, ale samozrejme aj pre ostatných záujemcov.

čítať ďalej

Sobotné posedenia rodičov pri káve

Na základe vyhodnotenia dotazníka, ktorý sa týkal záujmu rodičov detí so zdravotným znevýhodnením o psychologické poradenstvo, sme zistili, že by rodičia mali záujem prioritne o skupinové poradenstvo, ktorého by sa mohli zúčastniť obaja súčasne, ideálne cez víkend. Výsledky dotazníka nás utvrdili v rozhodnutí pravidelne raz do mesiaca takúto formu poradenstva pre rodičov zabezpečiť.

čítať ďalej

CDKL5 pobyt pre rodiny - 14.-17.9.2017

V termíne 14.-17.9.2017 sme si spoločne užili predlĺžený víkend v Terchovej. Príjemné prostredie penziónu Pod Oblazom dopomohlo k rodinnej atmosfére, ktorá tu vládla. CDKL5 rodinky zo SR a ČR sa vzájomne spoznali, vymenili si skúsenosti a zrelaxovali. Pre rodičov a deti bol pripravený bohatý program. Naše občianske združenie hradilo každej z 8 zúčastnených rodín terapie a program v hodnote 400 Eur.

čítať ďalej

Canisterapeutický víkend pre rodiny 4.-6.11.2016

Veľmi sa tešíme, že sa nám podarilo zorganizovať canisterapeutický víkend pre 5 rodín s dieťaťom s viacnásobným postihnutím. Dňa 4.-6.11.2016 sme si užili spoločné chvíle v útulnom penzióne "Pod Oblazom", v krásnom prostredí Terchovej. Detičky Amélia, Emka, Samko, Martinko a Natalka sa skamarátili so psíkmi, cvičili na nich, polohovali a nechali sa psíkmi aj lízať.

čítať ďalej

Intenzívna kraniosakrálna terapia - 28.9.2015

Dvojtýždňovej intenzívnej kraniosakrálnej terapie, pod vedením amerických skúsených terapeutov, sa zúčastnilo 10 detí so špeciálnymi potrebami. Kraniosakrálna terapia patrí medzi jemné manuálne terapie. Pracuje s kraniosakrálnym systémom zahŕňajúcim mozgovomiechovú tekutinu, obaly centrálneho nervového systému, krížovú kosť spolu s kosťami lebky.

čítať ďalej

„Milujem život, pretože mi dal teba. Milujem teba, pretože ty si môj život.“ John Lennon

Kontakt:

CDKL5 Slovakia, o.z.
Guothova 2/E
831 01 Bratislava

tel. č.: +421 908 763 003
email: info@cdkl5.sk