Kontaktujte nás: info@cdkl5.sk

Natálka K.

Moja dcérka Natálka bola pôvodne úplne zdravé dieťatko až do dňa pôrodu, kedy bola vystavená veľmi dlhú dobu bez prísunu kyslíka. V ten deň sa zmenil na život plný bolestí, sĺz, trápenia a strachu z toho, čo bude.

Moje dievčatko má dnes 20 mesiacov a jej očká ešte neuzreli svetlo, ušká nepočujú, telíčko sa nehýbe. Počas pôrodu došlo z dôvodu neokysličenia mozgu ku zakrvácaniu mozgu, opuchu mozgu, následne ku atrofii (opadnutie tkaniva mozgu). Po pôrode Natálke neposkytli ani len kryonizáciu (podchladenie) mozgu, ktorá by minimalizovala následky z neprofesionálne odvedeného pôrodu. Namiesto toho ju previezli do nemocnice, ktorá kryonizácie nerobí a svojou "intenzívnou" starostlivosťou jej dokonca spôsobili na JIRS (jednotka intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti) dekubit (otvorenú ranu) na hlavičke. Dodnes jej na ublíženom mieste nerastú vlásky, má tam jazvu.

Moje dievčatko trpí farmako-rezistentnou epilepsiou Westov syndróm, poruchou zraku, sluchu, spastickou kvadruparézou, dystoniami,... Celá nervová sústava jej bola zničená v štátnom zdravotnom zariadení. Natálka potrebuje intenzívnu rehabilitáciu, aby sme jej zabezpečili, čo sa len bude dať.

Verím, že moje dievčatko mi raz povie mama, bude ma vidieť i počuť. Túžim vidieť svoje dievčatko cupkať a hrať sa s inými detičkami. Je pred nami ťažká a náročná cesta, ktorá bude vyžadovať veľké množstvo financií, aby sme dokázali Natálke zabezpečiť potrebné rehabilitácie, liečebné pobyty, zdravotné pomôcky, lieky a terapie. V súčasnosti cvičíme Bobath koncept, orofociálnu stimuláciu, chodíme na logopédiu, kranio-sakrálnu terapiu, stimuláciu zraku i sluchu, reflexné a relaxačné masáže, hipoterapiu a canisterapiu. V blízkej dobe by sme chceli ísť do Adeli centra, avšak všetky tieto liečenia sú finančne nákladné. Verím, že raz pomocou Vás dosiahneme , aby Natálka neostala v tme, v tichu a v kŕčoch.

Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc!
Natálkina mamina

Natálku s maminou sme pozvali na canisterapeutický víkend v Terchovej, ktorý zorganizovalo naše združenie. Zafinancovali sme jej integrovanú canisterapiu v hodnote 260 Eur.

„Milujem život, pretože mi dal teba. Milujem teba, pretože ty si môj život.“ John Lennon

Kontakt:

CDKL5 Slovakia, o.z.
Guothova 2/E
831 01 Bratislava

tel. č.: +421 908 763 003
email: info@cdkl5.sk