Kontaktujte nás: info@cdkl5.sk

Janka Bohošová

Volám sa Jana Bohošová a mám 34 rokov. Donedávna som žila úplne normálnym životom. Jedného dňa ma úplne znenazdajky začali pobolievať zápästia a kolená, no nevenovala som tomu veľkú pozornosť. Ubehli dni a týždne. Jedno ráno ma však zaskočila teplota, ktorá ma dohnala až k lekárke. Tá mi vzala krv a vtedy sa to všetko začalo. Výsledky neboli vôbec v poriadku, zápalové hodnoty boli veľmi vysoké. Nasledovala hospitalizácia. Ani vtedy mi ešte nenapadlo, že sa mi pravdepodobne mení môj život a začína kolotoč "lekári a nemocnice". Znenia mojich výsledkov mi boli cudzie. Lekári mi oznámili, že mám reumatoidnú artritídu a Sjorgenov syndróm. Nič mi to nehovorilo a očakávala som, že mi nasadia liečbu a ide sa ďalej. Bolo to úplne inak. Žiadne lieky nezaberali a choroba postupovala. Nasledovala biologická liečba.Bohužiaľ, ani tá môj stav nezmenila. Stále častejšie som sa ocitla v nemocnici a verila, že sa to zmení. Prišla však ďalšia zlá správa. Napadnuté obličky. Nasadili mi kortikoidy. Tie pomáhali obličkám, no moje stavy, ako bolesti kĺbov, neschopnosť postaviť sa na vlastné nohy boli neznesiteľné. Najhoršie zo všetkého však bolo, keď ma pre môj stav musel manžel nosiť aj na WC a moje deti ma kŕmili a pri pohľade na nich som videla ako trpia so mnou. Aby toho nebolo málo, začali mi modrať prsty a vytvárali sa na nich hlboké a bolestivé rany. Lekári mi dokonca navrhli ich amputáciu. Zaznela ďalšia diagnóza - sklerodermia. Opäť mi to nič nehovorilo. Až po pátraní v literatúre som sa dozvedela, že ide o ochorenie ciev a napadnutie vnútorných orgánov. Moje trápenie sa násobilo každým dňom. Preplakala som mnoho dní. Nechcela som sa vzdávať a tak som začala i sama pátrať po možnostiach liečby. Natrafila som na článok o liečení kmeňovými bunkami. Navštívila som jednu kliniku v Brne, kde sa na to špecializujú. Lekár zhodnotil môj stav i to, že kombinácia mojich diagnóz je veľmi zlá. Ale dodal mi nádej, keď mi odporučil kliniku vo Viedni, kde by ma mohli liečiť. Tá liečba však stojí, bohužiaľ, pre mňa obrovské peniaze. Poisťovňa mi náklady na liečbu neuhradí. Keďže nemôžem kvôli mojím chorobám pracovať, nemám stály príjem a preto sa mi financie nepodarí nasporiť. Čas je však neúprosný a ja chcem bojovať ako sa dá. Najmä kvôli svojej rodine, manželovi a dvom deťom. Nechcem dovoliť chorobe, aby zvíťazila!

Vopred ďakujem všetkým dobrým ľuďom. Vrelá vďaka. Ste moja nádej.

Jana Bohošová

Janke sme prispeli sumou 400 Eur na financovanie liečby kmeňovými bunkami vo Viedni.

„Milujem život, pretože mi dal teba. Milujem teba, pretože ty si môj život.“ John Lennon

Kontakt:

CDKL5 Slovakia, o.z.
Guothova 2/E
831 01 Bratislava

tel. č.: +421 908 763 003
email: info@cdkl5.sk